WhatsApp Icon
SM10-350RX

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SM10-350RX
Производителот
Riedon
Опис
RES 350 OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12512
Листови со податоци онлајн
SM10-350RX PDF
 • серија:100/SM/PC Precision
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:350 Ohms
 • толеранција:±0.01%
 • моќност (вати):0.3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 145°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.299" L x 0.102" W (7.60mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.344" (8.74mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50H3162FSR36

RNC50H3162FSR36

Vishay / Dale

RES 31.6K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

RLR07C18R0GRR36

RLR07C18R0GRR36

Vishay / Dale

ERL-07 18 2% T-1 RLR07C18R0GR R3

На залиха: 298.364

RWR80S6R81BRRSL

RWR80S6R81BRRSL

Vishay / Dale

RES 6.81 OHM 2W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 6.191

RNX03815M0FNR6

RNX03815M0FNR6

Vishay / Dale

RES 15M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 38.290

RN55E1372FRSL

RN55E1372FRSL

Vishay / Dale

RES 13.7K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 267.737

RWR81N3R00FRRSL

RWR81N3R00FRRSL

Vishay / Dale

RES 3 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.388

RLR07C7502FMB14

RLR07C7502FMB14

Vishay / Dale

RES 75K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 52.856

RLR07C71R5FRRE5

RLR07C71R5FRRE5

Vishay / Dale

ERL-07 71.5 1% T-1 RLR07C71R5FR

На залиха: 218.531

RWR84SR619FRBSL

RWR84SR619FRBSL

Vishay / Dale

RES 0.619 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 6.756

RWR89S16R5FSS70

RWR89S16R5FSS70

Vishay / Dale

RES 16.5 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.015

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв