WhatsApp Icon
RLR05C51R0GSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C51R0GSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 51 OHM 2% 1/8W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10136
Листови со податоци онлајн
RLR05C51R0GSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:51 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RS01A1R000FE70

RS01A1R000FE70

Vishay / Dale

RES 1.0 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 74.324

RNC55J1004DSBSL

RNC55J1004DSBSL

Vishay / Dale

RES 1M OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 19.162

RN55E6041BR36

RN55E6041BR36

Vishay / Dale

RES 6.04K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 324.086

RLR05C1503GSB14

RLR05C1503GSB14

Vishay / Dale

RES 150K OHM 2% 1/8W AXIAL

На залиха: 40.175

CMF551K3000FKR6

CMF551K3000FKR6

Vishay / Dale

RES 1.3K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

CMF202K7000GNRE

CMF202K7000GNRE

Vishay / Dale

RES 2.7K OHM 1W 2% AXIAL

На залиха: 666.311

RLR05C5111FSRE719

RLR05C5111FSRE719

Vishay / Dale

ERL-05-19 5.11K 1% T-1 RLR05C511

На залиха: 88.079

RNC55J4701BSRE6

RNC55J4701BSRE6

Vishay / Dale

RES 4.7K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

SQP10AJB-6R8

SQP10AJB-6R8

Yageo

RES 6.8 OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 123.456

RN55E4592BBSL

RN55E4592BBSL

Vishay / Dale

RES 45.9K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 72.751

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв