WhatsApp Icon
RNC55J6573BSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55J6573BSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 657K OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13078
Листови со податоци онлајн
RNC55J6573BSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:657 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC55K7151FSB14

RNC55K7151FSB14

Vishay / Dale

RES 7.15K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

RCMA0238300FES03

RCMA0238300FES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 4.098

RWR80S6R65FSRSL

RWR80S6R65FSRSL

Vishay / Dale

RES 6.65 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.292

RN70C9090FRE6

RN70C9090FRE6

Vishay / Dale

RES 909 OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 194.787

RNC60J5763FSB14

RNC60J5763FSB14

Vishay / Dale

RES 576K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 20.569

CMF601K6200FHEB

CMF601K6200FHEB

Vishay / Dale

RES 1.62K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

RCMA0222600BES03

RCMA0222600BES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 2.732

RNC55H32R4FSRE6

RNC55H32R4FSRE6

Vishay / Dale

RES 32.4 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 212.997

RLR05C30R1FSRE6

RLR05C30R1FSRE6

Vishay / Dale

ERL-05 30.1 1% T-1 RLR05C30R1FS

На залиха: 129.188

HTS05232006JPB19

HTS05232006JPB19

Vishay / Sfernice

RES THICK FILM AXIAL

На залиха: 4.920

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв