WhatsApp Icon
H839K2BYA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
H839K2BYA
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 39.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
10181
Листови со податоци онлајн
H839K2BYA PDF
 • серија:Holco, Holsworthy
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:39.2 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ROX8J200R

ROX8J200R

TE Connectivity AMP Connectors

RES 8W STD M/OX 5% 200R

На залиха: 88.709

RNC55J34R4BSB14

RNC55J34R4BSB14

Vishay / Dale

RES 34.4 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 24.429

RLR05C91R0GSRE8

RLR05C91R0GSRE8

Vishay / Dale

ERL-05 91 2% T-1 RLR05C91R0GS RE

На залиха: 136.457

CMF50200R00FKEA

CMF50200R00FKEA

Vishay / Dale

RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 587.406

RNC60H1301FRBSL

RNC60H1301FRBSL

Vishay / Dale

RES 1.3K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 33.287

RWR81SR100DSS70

RWR81SR100DSS70

Vishay / Dale

RES 0.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 6.028

RNF14FTD237R

RNF14FTD237R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 237 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.000.000

RNC60H9201FSB14

RNC60H9201FSB14

Vishay / Dale

RES 9.2K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 94.091

RN65E2500FB14

RN65E2500FB14

Vishay / Dale

RES 250 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 240.987

RLR07C2743FSB14

RLR07C2743FSB14

Vishay / Dale

RES 274K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 52.856

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв