WhatsApp Icon
CMF55124R00FKR670

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF55124R00FKR670
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 124 OHM 1/2W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19246
Листови со податоци онлајн
CMF55124R00FKR670 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:124 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
AP101 1K F

AP101 1K F

Ohmite

RES 1K OHM 1% 100W TO247-2

На залиха: 19.125

RWR80S64R9FSB12

RWR80S64R9FSB12

Vishay / Dale

RES 64.9 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.649

RNC55J20R0FSRSL

RNC55J20R0FSRSL

Vishay / Dale

RES 20 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 30.749

RMB07530R00JS14

RMB07530R00JS14

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 30.915

RLR05C2000FRRE5

RLR05C2000FRRE5

Vishay / Dale

ERL-05 200 1% T-1 RLR05C2000FR R

На залиха: 114.547

RWR80S30R9BRS73

RWR80S30R9BRS73

Vishay / Dale

RES 30.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 8.864

RWR81N4R22FRBSL

RWR81N4R22FRBSL

Vishay / Dale

RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.388

RWR84N5110FPB12

RWR84N5110FPB12

Vishay / Dale

RES 511 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 5.856

CB2JBR510

CB2JBR510

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.51 OHM 2W 5% CERAMIC WW

На залиха: 1.333.333

RLR32C6R49FRRSL

RLR32C6R49FRRSL

Vishay / Dale

RES 6.49 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 19.895

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв