WhatsApp Icon
CMF5048K700FKEK

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF5048K700FKEK
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 48.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
17507
Листови со податоци онлајн
CMF5048K700FKEK PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:48.7 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC55H6651FRBSL

RNC55H6651FRBSL

Vishay / Dale

RES 6.65K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 49.549

MFR-25FRF52-19K6

MFR-25FRF52-19K6

Yageo

RES 19.6K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 9.551.098

RWR81S39R3FRB12

RWR81S39R3FRB12

Vishay / Dale

RES 39.3 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.847

CMF601M6500FKR6

CMF601M6500FKR6

Vishay / Dale

RES 1.65M OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 208.855

RWR89S49R9FSS70

RWR89S49R9FSS70

Vishay / Dale

RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.015

RLR05C3321FSRE619

RLR05C3321FSRE619

Vishay / Dale

ERL-05-19 3.32K 1% T-1 RLR05C332

На залиха: 88.079

RLR20C9103GRRE5

RLR20C9103GRRE5

Vishay / Dale

ERL-20 910K 2% T-1 RLR20C9103GR

На залиха: 101.471

RLR05C9532FSBSL19

RLR05C9532FSBSL19

Vishay / Dale

ERL-05-19 95.3K 1% T-1 RLR05C953

На залиха: 30.612

RCMA0217482BES03

RCMA0217482BES03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 1.926

ROX500200KJKF5

ROX500200KJKF5

Vishay / Dale

RES 200K OHM 5% 16W AXIAL

На залиха: 3.388

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв