WhatsApp Icon
1W251

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1W251
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
RES-1W 5.1K OHM 2%
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
19432
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.1 kOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Oxide Film
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 200°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.154" Dia x 0.465" L (4.00mm x 11.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MBB02070C1053FRP00

MBB02070C1053FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 105K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

RLR05C1652FPBSL

RLR05C1652FPBSL

Vishay / Dale

RES 16.5K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 33.613

RNC60H15R0FSRE6

RNC60H15R0FSRE6

Vishay / Dale

RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 44.466

CMF552R7100FKEK

CMF552R7100FKEK

Vishay / Dale

RES 2.71 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

RNC55H4991BMB14

RNC55H4991BMB14

Vishay / Dale

RES 4.99K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 27.777

RNC50J1272BRRE6

RNC50J1272BRRE6

Vishay / Dale

RES 12.7K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 57.039

FKN300JR-73-18R

FKN300JR-73-18R

Yageo

RES 18 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 1.288.327

RNC55H15R0BSR36

RNC55H15R0BSR36

Vishay / Dale

RES 15 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 64.113

H4P62RFZA

H4P62RFZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 62 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 271.414

H4P27R4DCA

H4P27R4DCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 27.4 OHM 1W 0.5% AXIAL

На залиха: 157.977

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв