WhatsApp Icon
RLR32C2433FMRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR32C2433FMRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 243K OHM 1% 1W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
13512
Листови со податоци онлајн
RLR32C2433FMRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:243 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNC50K3320FSBSL

RNC50K3320FSBSL

Vishay / Dale

RES 332 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 64.113

ROX5006M50JNF5

ROX5006M50JNF5

Vishay / Dale

RES 6.5M OHM 5% 16W AXIAL

На залиха: 3.706

RLR05C10R0GMRE5

RLR05C10R0GMRE5

Vishay / Dale

ERL-05 10 2% T-1 RLR05C10R0GM RE

На залиха: 120.992

RN55C4222BBSL

RN55C4222BBSL

Vishay / Dale

RES 42.2K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 72.751

RNC50H6811BSBSL

RNC50H6811BSBSL

Vishay / Dale

RES 6.81K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 18.617

RN50C75R0FRSL

RN50C75R0FRSL

Vishay / Dale

RES 75 OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 246.889

NKN7WSJR-91-5R6

NKN7WSJR-91-5R6

Yageo

RES 5.6 OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 340.136

RNC50J3152FSB14

RNC50J3152FSB14

Vishay / Dale

RES 31.5K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 40.542

RNF14FTC73R2

RNF14FTC73R2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 73.2 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 6.535.947

RWR74S48R7FRRSL

RWR74S48R7FRRSL

Vishay / Dale

RES 48.7 OHM 5W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.381

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв