WhatsApp Icon
RNC55H3483FPB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H3483FPB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 348K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
17347
Листови со податоци онлајн
RNC55H3483FPB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:348 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF55174K00FEEB

CMF55174K00FEEB

Vishay / Dale

RES 174K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 484.848

RNC50H7681BSR36

RNC50H7681BSR36

Vishay / Dale

RES 7.68K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 66.165

RNC50J3160BSB14

RNC50J3160BSB14

Vishay / Dale

RES 316 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.780

RNC50J4023FSRE6

RNC50J4023FSRE6

Vishay / Dale

RES 402K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 43.529

MRS25000C4029FRP00

MRS25000C4029FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 40.2 OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

RLR07C3900FSRE8

RLR07C3900FSRE8

Vishay / Dale

ERL-07 390 1% T-1 RLR07C3900FS R

На залиха: 131.447

CMF653M0100FKR6

CMF653M0100FKR6

Vishay / Dale

RES 3.01M OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 189.868

RSMF2JT150R-C2

RSMF2JT150R-C2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 150 OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 3.107.520

RNC55H6813BSBSL

RNC55H6813BSBSL

Vishay / Dale

RES 681K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 19.358

RWR89S5230FSS73

RWR89S5230FSS73

Vishay / Dale

RES 523 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 23.660

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв