WhatsApp Icon
RNC60J46R4FSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60J46R4FSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 46.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18502
Листови со податоци онлајн
RNC60J46R4FSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:46.4 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
294-1.6K-RC

294-1.6K-RC

TubeDepot

RES 1.6K OHM 5% 1W AXIAL

На залиха: 666.666

CW0102K050JE733

CW0102K050JE733

Vishay / Dale

RES 2.05K OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 83.238

RN60E2671FRSL

RN60E2671FRSL

Vishay / Dale

RES 2.67K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 181.686

RN55D5760FRE6

RN55D5760FRE6

Vishay / Dale

RES 576 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

RN50C1742FBSL

RN50C1742FBSL

Vishay / Dale

RES 17.4K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

RWR80S5R49FSS73

RWR80S5R49FSS73

Vishay / Dale

RES 5.49 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.137

RLP0251000FS00

RLP0251000FS00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 9.453

CMF6549K900FKEB70

CMF6549K900FKEB70

Vishay / Dale

RES 49.9K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 374.111

RLP063R320GB00

RLP063R320GB00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 8.213

RNC55K5622FSRSL

RNC55K5622FSRSL

Vishay / Dale

RES 56.2K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 97.877

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв