WhatsApp Icon
RNMF14FTD1K96

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNMF14FTD1K96
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 1.96K OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
12636
Листови со податоци онлајн
RNMF14FTD1K96 PDF
 • серија:RNMF (Mini)
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.96 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RWR81S78R7FSS70

RWR81S78R7FSS70

Vishay / Dale

RES 78.7 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.626

ROX7J1K8

ROX7J1K8

TE Connectivity AMP Connectors

RES 7W STD M/OX 5% 1K8

На залиха: 100.917

RNC55H26R7BSRSL

RNC55H26R7BSRSL

Vishay / Dale

RES 26.7 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 21.269

RNC55H7503FRRSL

RNC55H7503FRRSL

Vishay / Dale

RES 750K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 37.639

RNC55H1583BSBSL

RNC55H1583BSBSL

Vishay / Dale

RES 158K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

RMB07533R00JS00

RMB07533R00JS00

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 15.898

RNC55J4992DSBSL

RNC55J4992DSBSL

Vishay / Dale

RES 49.9K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 25.951

CMF5568R000FKEB

CMF5568R000FKEB

Vishay / Dale

RES 68 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

RLR20C6801GSBSL

RLR20C6801GSBSL

Vishay / Dale

ERL-20 6.8K 2% T-1 RLR20C6801GS

На залиха: 15.233

CPW102K500KB143

CPW102K500KB143

Vishay / Dale

RES 2.5K OHM 10W 10% AXIAL

На залиха: 1.750

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв