WhatsApp Icon
CMF507K3200BHR6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF507K3200BHR6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 7.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
18602
Листови со податоци онлајн
CMF507K3200BHR6 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.32 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMF552K5500BEEB

CMF552K5500BEEB

Vishay / Dale

RES 2.55K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

BSI06837R30FA18

BSI06837R30FA18

Vishay / Sfernice

RES WW AXIAL

На залиха: 33.883

SFR25H0003000FR500

SFR25H0003000FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 300 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 5.050.505

CFM14JA1K80

CFM14JA1K80

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.8K OHM 1/4W 5% CF MINI

На залиха: 15.948.963

CMF5535K700DHEA

CMF5535K700DHEA

Vishay / Dale

RES 35.7K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 783.208

RWR84NR200FSRSL

RWR84NR200FSRSL

Vishay / Dale

RES 0.2 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 3.095

40JR75E

40JR75E

Ohmite

RES 750M OHM 5% 10W AXIAL

На залиха: 53.710

RN55D79R6FB14

RN55D79R6FB14

Vishay / Dale

RES 79.6 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

RN55D1401FRSL

RN55D1401FRSL

Vishay / Dale

RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

RNC55J3731BSRE6

RNC55J3731BSRE6

Vishay / Dale

RES 3.73K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 48.085

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв