RNC50J1073FSRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50J1073FSRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 107K OHM 1/10W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.35660
Листови со податоци онлајн
RNC50J1073FSRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:107 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC50J1870BRB14

RNC50J1870BRB14

Vishay / Dale

RES 187 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.780

$6.25600

RN55C1504FB14

RN55C1504FB14

Vishay / Dale

RES 1.5M OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 74.616

$1.47420

H81K82BDA

H81K82BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.82K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 160.256

$0.62400

RN65D9312FRE6

RN65D9312FRE6

Vishay / Dale

RES 93.1K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 342.935

$0.29160

RN70D9R09FB14

RN70D9R09FB14

Vishay / Dale

RES 9.09 OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 62.656

$1.75560

RN55C7872FRSL

RN55C7872FRSL

Vishay / Dale

RES 78.7K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

$0.24480

RNC55H9100BRRE6

RNC55H9100BRRE6

Vishay / Dale

RES 910 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 57.435

$1.91520

RLR32C60R4FRB14

RLR32C60R4FRB14

Vishay / Dale

RES 60.4 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 18.295

$7.65220

RN55E9761BRE6

RN55E9761BRE6

Vishay / Dale

RES 9.76K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

H852R3BZA

H852R3BZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 52.3 OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 202.429

$0.49400

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв