RNC50J6813DSRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50J6813DSRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 681K OHM 1/10W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$19.92380
Листови со податоци онлајн
RNC50J6813DSRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:681 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55C22R0BRE6

RN55C22R0BRE6

Vishay / Dale

RES 22 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

CMF55280K00FERE

CMF55280K00FERE

Vishay / Dale

RES 280K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 637.186

$0.15694

RNC50J1102BSB14

RNC50J1102BSB14

Vishay / Dale

RES 11K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.780

$6.25600

CMF5590R900FKEA70

CMF5590R900FKEA70

Vishay / Dale

RES 90.9 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.322.751

$0.07560

CA0002R1000JS73

CA0002R1000JS73

Vishay / Dale

RES 0.1 OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 231.481

$0.43200

CMF65220R00GKEB

CMF65220R00GKEB

Vishay / Dale

RES 220 OHM 1.5W 2% AXIAL

На залиха: 342.935

$0.29160

CP00102K000JE663

CP00102K000JE663

Vishay / Dale

RES 2K OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 313.873

$0.31860

CMF5043K000JKEA

CMF5043K000JKEA

Vishay / Dale

RES 43K OHM 1/4W 5% AXIAL

На залиха: 587.406

$0.17024

RLR20C10R0GRR36

RLR20C10R0GRR36

Vishay / Dale

RES 10 OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 119.726

$0.83524

RNC60H1131FSB14

RNC60H1131FSB14

Vishay / Dale

RES 1.13K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 39.867

$3.01000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв