CMF555K3600BHR6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF555K3600BHR6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 5.36K OHM 1/2W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.25850
Листови со податоци онлајн
CMF555K3600BHR6 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.36 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC55H9310BSBSL

RNC55H9310BSBSL

Vishay / Dale

RES 931 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

$4.75200

FKN500JR-91-1R8

FKN500JR-91-1R8

Yageo

RES 1.8 OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 600.240

$0.16660

RN60C1601FB14

RN60C1601FB14

Vishay / Dale

RES 1.6K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

$0.11760

SFR16S0002432FA500

SFR16S0002432FA500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 24.3K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 4.662.004

$0.02145

RNC60J1722BSB14

RNC60J1722BSB14

Vishay / Dale

RES 17.2K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 17.930

$7.80800

RNC55J2741FSRE6

RNC55J2741FSRE6

Vishay / Dale

RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 159.974

$0.62510

ROX5SSJ16K

ROX5SSJ16K

TE Connectivity AMP Connectors

RES 5W XSM M/OX 5% 16K

На залиха: 161.290

$0.62000

MBB02070C1401FCT00

MBB02070C1401FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 1.4K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

$0.03000

SFR16S0004873FR500

SFR16S0004873FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 487K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 4.662.004

$0.02145

RLR05C6652FRRE6

RLR05C6652FRRE6

Vishay / Dale

ERL-05 66.5K 1% T-1 RLR05C6652FR

На залиха: 129.188

$0.77406

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв