RNC55H5111FSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H5111FSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$2.22000
Листови со податоци онлајн
RNC55H5111FSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.11 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF6018K200CERE

CMF6018K200CERE

Vishay / Dale

RES 18.2K OHM 1W .25% AXIAL

На залиха: 240.987

$0.41496

BR3FB50L0

BR3FB50L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 50M OHM 1% 3W RADIAL

На залиха: 128.205

$0.78000

RNX02547M0FNR6

RNX02547M0FNR6

Vishay / Dale

RES 47M OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 37.437

$3.20530

RWR80S4R32FRB12

RWR80S4R32FRB12

Vishay / Dale

RES 4.32 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.696

$5.26400

ROX3SJ1R2

ROX3SJ1R2

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.20 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 232.558

$0.43000

RLR05C4751FRRE7

RLR05C4751FRRE7

Vishay / Dale

ERL-05 4.75K 1% T-1 RLR05C4751FR

На залиха: 129.188

$0.77406

RN55D1243FRSL

RN55D1243FRSL

Vishay / Dale

RES 124K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 408.496

$0.24480

RN55E2323FB14

RN55E2323FB14

Vishay / Dale

RES 232K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RNC60J3573BSRE6

RNC60J3573BSRE6

Vishay / Dale

RES 357K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 39.384

$2.79300

CMF60499R00FKEA70

CMF60499R00FKEA70

Vishay / Dale

RES 499 OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 925.925

$0.10800

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв