RLR05C2492FPB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR05C2492FPB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 24.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$2.67750
Листови со податоци онлајн
RLR05C2492FPB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:24.9 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55C3361BBSL

RN55C3361BBSL

Vishay / Dale

RES 3.36K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RLR05C5100GSRE7

RLR05C5100GSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 510 2% T-1 RLR05C5100GS R

На залиха: 136.457

$0.73283

MFR-25FRF52-2K55

MFR-25FRF52-2K55

Yageo

RES 2.55K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 9.551.098

$0.01047

CMF551K4700FEEA

CMF551K4700FEEA

Vishay / Dale

RES 1.47K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 637.186

$0.15694

RLR07C2002FSRE623

RLR07C2002FSRE623

Vishay / Dale

ERL-07-23 20K 1% T-1 RLR07C2002F

На залиха: 123.057

$0.81263

CMF555K9000FKBF

CMF555K9000FKBF

Vishay / Dale

RES 5.9K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RR01J11RTB

RR01J11RTB

TE Connectivity AMP Connectors

RES 11.0 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 357.142

$0.28000

CW010681R0KE733

CW010681R0KE733

Vishay / Dale

RES 681 OHM 13W 10% AXIAL

На залиха: 93.776

$1.17300

HWCC468

HWCC468

NTE Electronics, Inc.

RES-1/2W 680K OHM 5%

На залиха: 128.205

$0.78000

RN55C1372FBSL

RN55C1372FBSL

Vishay / Dale

RES 13.7K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв