CMF504M4600FLEK

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF504M4600FLEK
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 4.46M OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.51620
Листови со податоци онлајн
CMF504M4600FLEK PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.46 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF5038R300FHRE

CMF5038R300FHRE

Vishay / Dale

RES 38.3 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 529.492

$0.18886

RWR81S26R1FRRSL

RWR81S26R1FRRSL

Vishay / Dale

RES 26.1 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 20.833

$6.24000

RLR20C8061FSB14

RLR20C8061FSB14

Vishay / Dale

ERL-20 8.06K 1% T-1 RLR20C8061FS

На залиха: 17.056

$8.20800

CW010250R0KE73

CW010250R0KE73

Vishay / Dale

RES 250 OHM 13W 10% AXIAL

На залиха: 101.163

$0.98850

RN55E5362BB14

RN55E5362BB14

Vishay / Dale

RES 53.6K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RN70C2433FB14

RN70C2433FB14

Vishay / Dale

RES 243K OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RLR05C2000GSB14

RLR05C2000GSB14

Vishay / Dale

RES 200 OHM 2% 1/8W AXIAL

На залиха: 40.175

$2.73800

QW368

QW368

NTE Electronics, Inc.

1/4W 68K OHM 2%

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN55C6040FB14

RN55C6040FB14

Vishay / Dale

RES 604 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

CMF60464K00FHEA

CMF60464K00FHEA

Vishay / Dale

RES 464K OHM 1W 1% AXIAL

На залиха: 881.834

$0.11340

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв