RWR81S5R36FRBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR81S5R36FRBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 5.36 OHM 1W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$6.24000
Листови со податоци онлајн
RWR81S5R36FRBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.36 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CP00022K700JB14

CP00022K700JB14

Vishay / Dale

RES 2.7K OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

RLR05C5902FSRE819

RLR05C5902FSRE819

Vishay / Dale

ERL-05-19 59K 1% T-1 RLR05C5902F

На залиха: 88.079

$1.24887

RNC50H1213BSB14

RNC50H1213BSB14

Vishay / Dale

RES 121K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 20.727

$6.27200

TA205PA150RJ

TA205PA150RJ

Ohmite

RES 150 OHM 5W 5% RADIAL

На залиха: 42.801

$2.57000

CMF55249K00BHBF

CMF55249K00BHBF

Vishay / Dale

RES 249K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RLR05C54R9FRB14

RLR05C54R9FRB14

Vishay / Dale

RES 54.9 OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 37.414

$2.94000

RN65C1073FBSL

RN65C1073FBSL

Vishay / Dale

RES 107K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RN60C1073BB14

RN60C1073BB14

Vishay / Dale

RES 107K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

CMF551K4700FKEA39

CMF551K4700FKEA39

Vishay / Dale

RES 1.47K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 791.452

$0.12635

CMF55124K10BEBF

CMF55124K10BEBF

Vishay / Dale

RES 124.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв