UB3C-0R1F1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UB3C-0R1F1
Производителот
Riedon
Опис
RES 0.1 OHM 3W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.30000
Листови со податоци онлајн
UB3C-0R1F1 PDF
 • серија:UB
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:100 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.157" Dia x 0.350" L (4.00mm x 8.90mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
H4P3K01DZA

H4P3K01DZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3.01K OHM 1W 0.5% AXIAL

На залиха: 176.000

$0.56818

RNC55H3161BSB14

RNC55H3161BSB14

Vishay / Dale

RES 3.16K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 27.777

$4.32000

RLR05C35R7FSBSL19

RLR05C35R7FSBSL19

Vishay / Dale

ERL-05-19 35.7 1% T-1 RLR05C35R7

На залиха: 27.874

$4.30500

RNMF14FTC8K06

RNMF14FTC8K06

Stackpole Electronics, Inc.

RES 8.06K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 11.695.906

$0.00855

RN55C3093FRE6

RN55C3093FRE6

Vishay / Dale

RES 309K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

$0.10500

RLR05C4R99FSRE6

RLR05C4R99FSRE6

Vishay / Dale

ERL-05 4.99 1% T-1 RLR05C4R99FS

На залиха: 24.584

$4.88110

CMF55255R00BEEB

CMF55255R00BEEB

Vishay / Dale

RES 255 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

F1W015

F1W015

NTE Electronics, Inc.

1W 15 OHM 5% FUSE

На залиха: 344.827

$0.29000

RLR32C6490FPRE7

RLR32C6490FPRE7

Vishay / Dale

ERL-32 649 1% T-1 RLR32C6490FP R

На залиха: 36.922

$2.97920

RN60C2672FRE6

RN60C2672FRE6

Vishay / Dale

RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

$0.11760

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв