CMF55102R00DHR6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF55102R00DHR6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 102 OHM 1/2W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.15684
Листови со податоци онлајн
CMF55102R00DHR6 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:102 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
Y078695K3840T0L

Y078695K3840T0L

VPG Foil

RES 95.384K OHM 0.6W 0.01% RAD

На залиха: 6.664

$16.50530

RN65C3480FBSL

RN65C3480FBSL

Vishay / Dale

RES 348 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RNC55H5492BSB14

RNC55H5492BSB14

Vishay / Dale

RES 54.9K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 27.777

$4.32000

CMF5524R900FKR6

CMF5524R900FKR6

Vishay / Dale

RES 24.9 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.059.322

$0.09440

RNF18FTD1M00

RNF18FTD1M00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1M OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RLR05C2943FRBSL

RLR05C2943FRBSL

Vishay / Dale

RES 294K OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 33.613

$3.57000

RNC55J6343BSB14

RNC55J6343BSB14

Vishay / Dale

RES 634K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 19.263

$7.26750

H81K69BDA

H81K69BDA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.69K OHM 1/4W 0.1% AXIAL

На залиха: 160.256

$0.62400

RNC50J5113FSB14

RNC50J5113FSB14

Vishay / Dale

RES 511K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 9.784

$11.24200

3W356

3W356

NTE Electronics, Inc.

3W 56K OHM 5%

На залиха: 277.777

$0.36000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв