262-51K-RC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
262-51K-RC
Производителот
TubeDepot
Опис
RES 51K OHM 5% 2W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
458
Единечната цена
$0.15000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:MO-RC
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:51 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Metal Oxide Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±350ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 235°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF072K0000GKRE

CMF072K0000GKRE

Vishay / Dale

RES 2K OHM 1/2W 2% AXIAL

На залиха: 1.322.751

$0.07560

CMF552K7400FHEK

CMF552K7400FHEK

Vishay / Dale

RES 2.74K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RNC55H1154BSB14

RNC55H1154BSB14

Vishay / Dale

RES 1.15M OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 5.594

$19.66250

RNC55H5600BSR36

RNC55H5600BSR36

Vishay / Dale

RES 560 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 57.435

$1.91520

RN50C4702FRE6

RN50C4702FRE6

Vishay / Dale

RES 47K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 498.132

$0.20075

RN65E1213CB14

RN65E1213CB14

Vishay / Dale

RES 121K OHM 1/2W .25% AXIAL

На залиха: 65.805

$1.67160

ERG-3SJ180A

ERG-3SJ180A

Panasonic

RES 18 OHM 3W 5% AXIAL

На залиха: 958.588

$0.10432

RNC55J2000BSR36

RNC55J2000BSR36

Vishay / Dale

RES 200 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

$1.13050

CMF501K1500FKRE

CMF501K1500FKRE

Vishay / Dale

RES 1.15K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 587.406

$0.17024

RLR05C7153FRRE8

RLR05C7153FRRE8

Vishay / Dale

ERL-05 715K 1% T-1 RLR05C7153FR

На залиха: 33.666

$3.56440

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв