RNC60H3652FSRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60H3652FSRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 36.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.58520
Листови со податоци онлајн
RNC60H3652FSRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:36.5 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RWR89S6R98FSS73

RWR89S6R98FSS73

Vishay / Dale

RES 6.98 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 23.660

$5.49450

H886K6DCA

H886K6DCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 86.6K OHM 1/4W 0.5% AXIAL

На залиха: 241.779

$0.41360

Y007899K0000F0L

Y007899K0000F0L

VPG Foil

RES 99K OHM .3W 1% RADIAL

На залиха: 2.878

$41.69550

H410RDYA

H410RDYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 10.0 OHM 1/2W 0.5% AXIAL

На залиха: 134.473

$0.74364

RLR05C3010FRRSL

RLR05C3010FRRSL

Vishay / Dale

RES 301 OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 104.911

$1.04850

CMF655K0000FKEB

CMF655K0000FKEB

Vishay / Dale

RES 5K OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 342.935

$0.29160

CMF55527R50BEEA

CMF55527R50BEEA

Vishay / Dale

RES 527.5 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 324.086

$0.30856

CMF552K4000BEEA

CMF552K4000BEEA

Vishay / Dale

RES 2.4K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 324.086

$0.30856

CP00059K100JE14

CP00059K100JE14

Vishay / Dale

RES 9.1K OHM 5W 5% AXIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

RN55E1652FBSL

RN55E1652FBSL

Vishay / Dale

RES 16.5K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв