RNC55H3363BSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H3363BSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 336K OHM 1/8W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$7.23200
Листови со податоци онлајн
RNC55H3363BSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:336 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
BSI068R0270JA18

BSI068R0270JA18

Vishay / Sfernice

RES WW AXIAL

На залиха: 31.455

$3.81495

RNC55H1503BSBSL

RNC55H1503BSBSL

Vishay / Dale

RES 150K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 25.252

$4.75200

RLR07C51R0GSRSL

RLR07C51R0GSRSL

Vishay / Dale

RES 51 OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 191.131

$0.52320

RN50C1822FRE6

RN50C1822FRE6

Vishay / Dale

RES 18.2K OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 498.132

$0.20075

MBB02070C2004FC100

MBB02070C2004FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 2M OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 1.543.209

$0.06480

OF333JE

OF333JE

Ohmite

RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL

На залиха: 181.818

$0.55000

RLR07C1153FPB14

RLR07C1153FPB14

Vishay / Dale

ERL-07 115K 1% T-1 RLR07C1153FP

На залиха: 52.856

$2.08110

MBB02070C2002FCT00

MBB02070C2002FCT00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 20K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 384.615

$0.26000

RMB07510000JS00MG7

RMB07510000JS00MG7

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 15.898

$8.80600

ERX-1SJR51

ERX-1SJR51

Panasonic

RES 0.51 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв