RNC55H3651FMRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC55H3651FMRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 3.65K OHM 1/8W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$2.22000
Листови со податоци онлајн
RNC55H3651FMRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.65 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:M (1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR20C3901GRR36

RLR20C3901GRR36

Vishay / Dale

RES 3.9K OHM 2% 1/2W AXIAL

На залиха: 119.726

$0.83524

CMF556K8000FEEB

CMF556K8000FEEB

Vishay / Dale

RES 6.8K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 484.848

$0.20625

RN55C88R7BB14

RN55C88R7BB14

Vishay / Dale

RES 88.7 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RWR80S6810FRRSL

RWR80S6810FRRSL

Vishay / Dale

RES 681 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 20.727

$6.27200

RNX03875M0FNLB

RNX03875M0FNLB

Vishay / Dale

RES 75M OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 25.550

$5.08800

RN60C1961BRSL

RN60C1961BRSL

Vishay / Dale

RES 1.96K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 217.013

$0.46080

RWR81SR243FSB12

RWR81SR243FSB12

Vishay / Dale

RES 0.243 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 16.169

$9.27680

RNC50H8251DSRSL

RNC50H8251DSRSL

Vishay / Dale

RES 8.25K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 25.154

$5.16800

RWR71S3011FSB12

RWR71S3011FSB12

Vishay / Dale

RES 3.01K OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 18.980

$7.37600

RN60C2672FR36

RN60C2672FR36

Vishay / Dale

RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 881.834

$0.11340

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв