RN50C30R1FBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN50C30R1FBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 30.1 OHM 1/20W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.51200
Листови со податоци онлајн
RN50C30R1FBSL PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/8, RN50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:30.1 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
H486R6BYA

H486R6BYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 86.6 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 109.108

$0.91652

RNC60H1231DSB14

RNC60H1231DSB14

Vishay / Dale

RES 1.23K OHM 1/4W .5% AXIAL

На залиха: 28.957

$4.14400

MBB02070C7680DC100

MBB02070C7680DC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 768 OHM 0.6W 0.5% AXIAL

На залиха: 1.388.888

$0.07200

R-30BJ500-360

R-30BJ500-360

TubeDepot

1/2W CARBON COMPOSITION 360

На залиха: 400.000

$0.25000

RWR80S68R1BSS73

RWR80S68R1BSS73

Vishay / Dale

RES 68.1 OHM 2W 0.1% WW AXIAL

На залиха: 5.743

$19.15200

RWR84S9R50DRBSL

RWR84S9R50DRBSL

Vishay / Dale

RES 9.5 OHM 7W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 4.018

$27.37550

PNP400JR-73-2R

PNP400JR-73-2R

Yageo

RES WW 4W 5% AXIAL

На залиха: 922.083

$0.10845

RLR05C3600GSRE819

RLR05C3600GSRE819

Vishay / Dale

ERL-05-19 360 2% T-1 RLR05C3600G

На залиха: 91.086

$1.20764

RNC50J1370BSBSL

RNC50J1370BSBSL

Vishay / Dale

RES 137 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

$7.35300

HVR3700009534FR500

HVR3700009534FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 9.53M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 204.081

$0.49000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв