RNC50J1091BSRE6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50J1091BSRE6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.09K OHM 1/10W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.92850
Листови со податоци онлајн
RNC50J1091BSRE6 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.09 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
Y0062240R000A9L

Y0062240R000A9L

VPG Foil

RES 240 OHM 0.6W 0.05% RADIAL

На залиха: 15.862

$9.45630

RLR07C1202GMRE6

RLR07C1202GMRE6

Vishay / Dale

RES 12K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 276.426

$0.36176

RLR07C3000GPRE8

RLR07C3000GPRE8

Vishay / Dale

ERL-07 300 2% T-1 RLR07C3000GP R

На залиха: 276.426

$0.36176

RNC50J54R9FSRE6

RNC50J54R9FSRE6

Vishay / Dale

RES 54.9 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 81.085

$1.35660

CMF55523R00DHEA

CMF55523R00DHEA

Vishay / Dale

RES 523 OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 783.208

$0.12768

CMF5547R000GKEB

CMF5547R000GKEB

Vishay / Dale

RES 47 OHM 1/2W 2% AXIAL

На залиха: 992.063

$0.10080

RWR84SR115FRS73

RWR84SR115FRS73

Vishay / Dale

RES 0.115 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 7.615

$14.44380

RN50C11R5FB14

RN50C11R5FB14

Vishay / Dale

RES 11.5 OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RLR07C6191FPRSL

RLR07C6191FPRSL

Vishay / Dale

RES 6.19K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 165.343

$0.60480

RWR89S1151FSS70

RWR89S1151FSS70

Vishay / Dale

RES 1.15K OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.015

$5.41310

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв