MBB02070D4532DC100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MBB02070D4532DC100
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 45.3K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.15615
Листови со податоци онлајн
MBB02070D4532DC100 PDF
 • серија:MBB/SMA 0207 - Professional
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:45.3 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.6W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC55J8250BSRE6

RNC55J8250BSRE6

Vishay / Dale

RES 825 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

$1.13050

RN55E3482FRE6

RN55E3482FRE6

Vishay / Dale

RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 484.848

$0.20625

RNF12BTC113R

RNF12BTC113R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 113 OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 501.253

$0.19950

CMF5577K800BEEA70

CMF5577K800BEEA70

Vishay / Dale

RES 77.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 294.854

$0.33915

RN60C1214FRSL

RN60C1214FRSL

Vishay / Dale

RES 1.21M OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 123.456

$0.81000

CMF606K2600BHR6

CMF606K2600BHR6

Vishay / Dale

RES 6.26K OHM 1W 0.1% AXIAL

На залиха: 385.802

$0.25920

CMF55199K60CHR6

CMF55199K60CHR6

Vishay / Dale

RES 199.6K OHM 1/2W .25% AXIAL

На залиха: 448.933

$0.22275

RN55C1453BRSL

RN55C1453BRSL

Vishay / Dale

RES 145K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 222.419

$0.44960

RNC55J5233BSRSL

RNC55J5233BSRSL

Vishay / Dale

RES 523K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 17.481

$8.00850

MBA02040C8451FRP00

MBA02040C8451FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 8.45K OHM 0.4W 1% AXIAL

На залиха: 4.016.064

$0.02490

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв