RWR89S10R0BRRSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR89S10R0BRRSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 10 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$15.00120
Листови со податоци онлајн
RWR89S10R0BRRSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55E5622BB14

RN55E5622BB14

Vishay / Dale

RES 56.2K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RLR05C2370FSRSL19

RLR05C2370FSRSL19

Vishay / Dale

ERL-05-19 237 1% T-1 RLR05C2370F

На залиха: 67.134

$1.63850

RN55C2800FR36

RN55C2800FR36

Vishay / Dale

RES 280 OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 1.277.139

$0.07830

RNC55H3602FSRE6

RNC55H3602FSRE6

Vishay / Dale

RES 36K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

$0.93632

RNMF14FTC56R0

RNMF14FTC56R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 56 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RSF2JB82K0

RSF2JB82K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 82K OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 2.777.777

$0.03600

RNC60H2492BSRSL

RNC60H2492BSRSL

Vishay / Dale

RES 24.9K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 17.733

$7.89450

RN60C1951FRE6

RN60C1951FRE6

Vishay / Dale

RES 1.95K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

$0.11760

RLR05C4702GSRE7

RLR05C4702GSRE7

Vishay / Dale

ERL-05 47K 2% T-1 RLR05C4702GS R

На залиха: 136.457

$0.73283

CMF55499K00BER6

CMF55499K00BER6

Vishay / Dale

RES 499K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв