RNC60J1023FSB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC60J1023FSB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$4.23500
Листови со податоци онлајн
RNC60J1023FSB14 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:102 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55C3613FB14

RN55C3613FB14

Vishay / Dale

RES 361K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 952.380

$0.10500

RNC60H5421BSB14

RNC60H5421BSB14

Vishay / Dale

RES 5.42K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 19.345

$6.72000

RSF100JB-73-680K

RSF100JB-73-680K

Yageo

RES 680K OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 322.580

$0.31000

CMF5014R000FHR6

CMF5014R000FHR6

Vishay / Dale

RES 14 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 498.132

$0.20075

CMF5511K800DHRE

CMF5511K800DHRE

Vishay / Dale

RES 11.8K OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 783.208

$0.12768

RWR89S3R57FRBSL

RWR89S3R57FRBSL

Vishay / Dale

RES 3.57 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.260

$5.84000

RLR32C4993FPB14

RLR32C4993FPB14

Vishay / Dale

ERL-32 499K 1% T-1 RLR32C4993FP

На залиха: 16.623

$8.42180

RN65D5762FBSL

RN65D5762FBSL

Vishay / Dale

RES 57.6K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 72.751

$1.51200

RWR84N1400FRB12

RWR84N1400FRB12

Vishay / Dale

RES 140 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 5.856

$18.78250

RLR05C1203GSBSL

RLR05C1203GSBSL

Vishay / Dale

RES 120K OHM 2% 1/8W AXIAL

На залиха: 35.164

$3.41250

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв