CPL15R0500JE31

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPL15R0500JE31
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 0.05 OHM 15W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.57500
Листови со податоци онлајн
CPL15R0500JE31 PDF
 • серија:CPL
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Last Time Buy
 • отпор:50 mOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):15W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
 • температурен коефициент:±300ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC50H5493FSR36

RNC50H5493FSR36

Vishay / Dale

RES 549K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 20.236

$6.42390

RLR07C1182FRRSL

RLR07C1182FRRSL

Vishay / Dale

RES 11.8K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 181.686

$0.55040

RLR07C1201GMRE6

RLR07C1201GMRE6

Vishay / Dale

RES 1.2K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 276.426

$0.36176

RWR81S9R76FRB12

RWR81S9R76FRB12

Vishay / Dale

RES 9.76 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 24.847

$5.23200

CMF70825R00FKR6

CMF70825R00FKR6

Vishay / Dale

RES 825 OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 208.855

$0.47880

RLR05C3910GSB14

RLR05C3910GSB14

Vishay / Dale

ERL-05 391 2% T-1 RLR05C3910GS B

На залиха: 75.187

$1.46300

CMF072K0000GNEA

CMF072K0000GNEA

Vishay / Dale

RES 2K OHM 1/2W 2% AXIAL

На залиха: 1.322.751

$0.07560

H4P178KDCA

H4P178KDCA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 178K OHM 1W 0.5% AXIAL

На залиха: 157.977

$0.63300

USR2G-14KX1

USR2G-14KX1

Riedon

RES 14K OHM 0.6W 0.01% RADIAL

На залиха: 5.858

$18.77580

RNC50H2112BSB14

RNC50H2112BSB14

Vishay / Dale

RES 21.1K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 39.746

$3.01910

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв