RN60C3282BB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN60C3282BB14
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 32.8K OHM 1/4W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$1.26000
Листови со податоци онлајн
RN60C3282BB14 PDF
 • серија:Military, MIL-R-10509/1, RN60
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:32.8 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF5594K200BER670

CMF5594K200BER670

Vishay / Dale

RES 94.2K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 251.464

$0.39767

CW0109K000JE123

CW0109K000JE123

Vishay / Dale

RES 9K OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 55.547

$1.98030

RN70C4020FRSL

RN70C4020FRSL

Vishay / Dale

RES 402 OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 135.281

$0.73920

RWR82SR365FRS70

RWR82SR365FRS70

Vishay / Dale

RES 0.365 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 18.898

$7.40810

CMF5549R900FKRE70

CMF5549R900FKRE70

Vishay / Dale

RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 1.322.751

$0.07560

RLR07C2202FRR36

RLR07C2202FRR36

Vishay / Dale

ERL-07 22K 1% T-1 RLR07C2202FR R

На залиха: 140.276

$0.71288

RLR07C6341FSR36

RLR07C6341FSR36

Vishay / Dale

RES 6.34K OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

RLR32C5100GPRE7

RLR32C5100GPRE7

Vishay / Dale

ERL-32 510 2% T-1 RLR32C5100GP R

На залиха: 37.909

$3.16540

RWR78S1332FPB12

RWR78S1332FPB12

Vishay / Dale

RES 13.3K OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 20.674

$6.28800

CMF6025R000BHEB

CMF6025R000BHEB

Vishay / Dale

RES 25 OHM 1W 0.1% AXIAL

На залиха: 385.802

$0.25920

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв