RLR07C3163FRRE7

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C3163FRRE7
Производителот
Vishay / Dale
Опис
ERL-07 316K 1% T-1 RLR07C3163FR
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.38038
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:316 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN60D59R0FB14

RN60D59R0FB14

Vishay / Dale

RES 59 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

CPCL05R0133JB32

CPCL05R0133JB32

Vishay / Dale

RES 0.0133 OHM 5W 5% RADIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

RNC55J2100BSRE6

RNC55J2100BSRE6

Vishay / Dale

RES 210 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

$1.13050

RWR71S1002FSS73

RWR71S1002FSS73

Vishay / Dale

RES 10K OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 21.985

$5.91300

CPW1510R00JB143

CPW1510R00JB143

Vishay / Dale

RES 10 OHM 15W 5% AXIAL

На залиха: 1.750

$80.00000

RN60C59R0FR36

RN60C59R0FR36

Vishay / Dale

RES 59 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 881.834

$0.11340

CMF60220R00JKEB

CMF60220R00JKEB

Vishay / Dale

RES 220 OHM 1W 5% AXIAL

На залиха: 992.063

$0.10080

MBB02070C4301FRP00

MBB02070C4301FRP00

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 4.3K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 3.333.333

$0.03000

MBB02070C1402FC100

MBB02070C1402FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 14K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 1.543.209

$0.06480

RWR84S4220FPB12

RWR84S4220FPB12

Vishay / Dale

RES 422 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 9.232

$11.91400

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв