CP00106K800KE663

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CP00106K800KE663
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 6.8K OHM 10W 10% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.31860
Листови со податоци онлајн
CP00106K800KE663 PDF
 • серија:CP
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.8 kOhms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):10W
 • составот:Metal Oxide Film
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±400ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 225°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SQPW722RJ

SQPW722RJ

TE Connectivity AMP Connectors

RES 22.0 OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 175.438

$0.57000

CMF702M1000FKRE

CMF702M1000FKRE

Vishay / Dale

RES 2.1M OHM 1.75W 1% AXIAL

На залиха: 136.210

$0.73416

CMF5510M500FKEK

CMF5510M500FKEK

Vishay / Dale

RES 10.5M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 68.471

$1.60650

CMF556R8100FLR6

CMF556R8100FLR6

Vishay / Dale

RES 6.81 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 289.184

$0.34580

RLR07C2201GPB14

RLR07C2201GPB14

Vishay / Dale

RES 2.2K OHM 2% 1/4W AXIAL

На залиха: 53.669

$2.04960

RN65C2670FB14

RN65C2670FB14

Vishay / Dale

RES 267 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

MBA02040C1002DC100

MBA02040C1002DC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 10K OHM 0.4W 0.5% AXIAL

На залиха: 650.829

$0.15365

RNC55J2800BSBSL

RNC55J2800BSBSL

Vishay / Dale

RES 280 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 24.038

$5.40800

CMF556R8100FLR670

CMF556R8100FLR670

Vishay / Dale

RES 6.81 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 262.894

$0.38038

294-1.0-RC

294-1.0-RC

TubeDepot

RES 1 OHM 5% 1W AXIAL

На залиха: 666.666

$0.15000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв