CMF55475R00DHR6

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMF55475R00DHR6
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 475 OHM 1/2W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
994
Единечната цена
$0.65000
Листови со податоци онлајн
CMF55475R00DHR6 PDF
 • серија:CMF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:475 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
HVR2500007323FR500

HVR2500007323FR500

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 732K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 232.558

$0.43000

RNF14BAE88K7

RNF14BAE88K7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 88.7K OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 556.947

$0.17955

RNC55J1022BSR36

RNC55J1022BSR36

Vishay / Dale

RES 10.2K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

$1.13050

PTF65196K00FYBF

PTF65196K00FYBF

Vishay / Dale

RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 41.904

$2.62500

RNC50H4701FSB14

RNC50H4701FSB14

Vishay / Dale

RES 4.7K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 70.090

$1.56940

RLR32C2R43FMRSL

RLR32C2R43FMRSL

Vishay / Dale

RES 2.43 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 19.895

$6.53400

RWR81SR174FSBSL

RWR81SR174FSBSL

Vishay / Dale

RES 0.174 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 10.009

$10.99000

RWR82N4R02FSBSL

RWR82N4R02FSBSL

Vishay / Dale

RES 4.02 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 7.993

$13.76200

RWR89N57R6FRB12

RWR89N57R6FRB12

Vishay / Dale

RES 57.6 OHM 3W 1% WW AXIAL

На залиха: 17.967

$7.79200

RLR07C1624FSRE723

RLR07C1624FSRE723

Vishay / Dale

ERL-07-23 1.62M 1% T-1 RLR07C162

На залиха: 50.740

$2.16790

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв