RWR80S5900DSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR80S5900DSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 590 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$15.08380
Листови со податоци онлајн
RWR80S5900DSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:590 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CMF70475K00BER6

CMF70475K00BER6

Vishay / Dale

RES 475K OHM 1.75W 0.1% AXIAL

На залиха: 121.860

$0.82061

C14150RJL

C14150RJL

TE Connectivity AMP Connectors

RES 150 OHM 14W 5% AXIAL

На залиха: 68.286

$1.61085

CMF6010K446BEEA

CMF6010K446BEEA

Vishay / Dale

RES 10.446K OHM 1W 0.1% AXIAL

На залиха: 223.773

$0.44688

RWR81S21R0FPRSL

RWR81S21R0FPRSL

Vishay / Dale

RES 21 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 22.951

$5.66400

RN55E3502BRE6

RN55E3502BRE6

Vishay / Dale

RES 35K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 280.552

$0.35644

RWR81S1000DSRSL

RWR81S1000DSRSL

Vishay / Dale

RES 100 OHM 1W 0.5% WW AXIAL

На залиха: 7.960

$13.81800

RNC55J1933BSRE6

RNC55J1933BSRE6

Vishay / Dale

RES 193K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 97.302

$1.13050

RWR81NR274FSBSL

RWR81NR274FSBSL

Vishay / Dale

RES 0.274 OHM 1W 1% WW AXIAL

На залиха: 6.394

$17.20120

RNX038634KFKEL

RNX038634KFKEL

Vishay / Dale

RES 634K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 25.550

$5.08800

CMF555R6200FKWF

CMF555R6200FKWF

Vishay / Dale

RES 5.62 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 200.320

$0.49920

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв