HVR3700006203JR500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HVR3700006203JR500
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
RES 620K OHM 1/2W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$0.08046
Листови со податоци онлајн
HVR3700006203JR500 PDF
 • серија:HVR37
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:620 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR32C4642FMRE6

RLR32C4642FMRE6

Vishay / Dale

RES 46.4K OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 36.922

$2.97920

CMF554R0000FKEK

CMF554R0000FKEK

Vishay / Dale

RES 4 OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 93.220

$1.18000

RCME02909R0FYS03

RCME02909R0FYS03

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 2.348

$55.35200

RNC50J80R6BSRSL

RNC50J80R6BSRSL

Vishay / Dale

RES 80.6 OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 19.039

$7.35300

RLP031R500JA20

RLP031R500JA20

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 33.404

$3.59236

RLR05C1202FSR36

RLR05C1202FSR36

Vishay / Dale

ERL-05 12K 1% T-1 RLR05C1202FS R

На залиха: 70.689

$1.55610

RLR32C9103GRRE7

RLR32C9103GRRE7

Vishay / Dale

ERL-32 910K 2% T-1 RLR32C9103GR

На залиха: 39.228

$3.05900

RNC50H2201BSB14

RNC50H2201BSB14

Vishay / Dale

RES 2.2K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 39.746

$3.01910

RLR05C80R0FRB14

RLR05C80R0FRB14

Vishay / Dale

ERL-05 80 1% T-1 RLR05C80R0FR B1

На залиха: 70.689

$1.55610

CMF55619R00DHBF

CMF55619R00DHBF

Vishay / Dale

RES 619 OHM 1/2W .5% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв