RLR07C6811FPBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RLR07C6811FPBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 6.81K OHM 1% 1/4W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$2.22000
Листови со податоци онлајн
RLR07C6811FPBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.81 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:P (0.1%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC50H75R0FSR36

RNC50H75R0FSR36

Vishay / Dale

RES 75 OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 128.307

$0.77938

PF1262-12RF1

PF1262-12RF1

Riedon

RES 12 OHM 20W 1% TO126

На залиха: 63.525

$1.73160

H416R2BYA

H416R2BYA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 16.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL

На залиха: 109.108

$0.91652

RN65D1743FRE6

RN65D1743FRE6

Vishay / Dale

RES 174K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 342.935

$0.29160

PRNF14FTD51R1

PRNF14FTD51R1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 51.1 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 6.666.666

$0.01500

RLR05C90R9FSRE6

RLR05C90R9FSRE6

Vishay / Dale

ERL-05 90.9 1% T-1 RLR05C90R9FS

На залиха: 129.188

$0.77406

RN55C1040BRE6

RN55C1040BRE6

Vishay / Dale

RES 104 OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 386.847

$0.25850

CMF5512K000BEBF

CMF5512K000BEBF

Vishay / Dale

RES 12K OHM 1/2W .1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

RN65D3652FB14

RN65D3652FB14

Vishay / Dale

RES 36.5K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 87.301

$1.26000

CPCC101K000JE32

CPCC101K000JE32

Vishay / Dale

RES 1K OHM 10W 5% RADIAL

На залиха: 11.000

$10.00000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв