RNC50H3202DSBSL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNC50H3202DSBSL
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 32K OHM 1/10W .5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$5.16800
Листови со податоци онлајн
RNC50H3202DSBSL PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:32 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RLR05C16R9FSRSL

RLR05C16R9FSRSL

Vishay / Dale

RES 16.9 OHM 1% 1/8W AXIAL

На залиха: 104.911

$1.04850

RWR78S2670FSS73

RWR78S2670FSS73

Vishay / Dale

RES 267 OHM 10W 1% WW AXIAL

На залиха: 19.548

$6.65000

RLR05C5111FRRE619

RLR05C5111FRRE619

Vishay / Dale

ERL-05-19 5.11K 1% T-1 RLR05C511

На залиха: 88.079

$1.24887

RN55C1913BRSL

RN55C1913BRSL

Vishay / Dale

RES 191K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 222.419

$0.44960

CMF706K8100BEEK

CMF706K8100BEEK

Vishay / Dale

RES 6.81K OHM 1.75W 0.1% AXIAL

На залиха: 55.962

$1.96560

RMB07530R00JS00MG7

RMB07530R00JS00MG7

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 15.898

$8.80600

CMF65215R00FKEB11

CMF65215R00FKEB11

Vishay / Dale

RES 215 OHM 1.5W 1% AXIAL

На залиха: 278.473

$0.35910

RNF12FTD5K36

RNF12FTD5K36

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.36K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 5.050.505

$0.01980

CMF556K8100FKR639

CMF556K8100FKR639

Vishay / Dale

RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 692.760

$0.14435

RN60C5000FB14

RN60C5000FB14

Vishay / Dale

RES 500 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 850.340

$0.11760

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв