RWR80N1R21FSS70

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RWR80N1R21FSS70
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.21 OHM 2W 1% WW AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
На залиха
0
Единечната цена
$9.28340
Листови со податоци онлајн
RWR80N1R21FSS70 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.21 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):2W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 250°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:S (0.001%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
13FR150E

13FR150E

Ohmite

RES 150M OHM 1% 3W AXIAL

На залиха: 39.473

$3.04000

RNC60J39R2FSRE6

RNC60J39R2FSRE6

Vishay / Dale

RES 39.2 OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 106.801

$0.93632

RLR05C6190FSRE6

RLR05C6190FSRE6

Vishay / Dale

ERL-05 619 1% T-1 RLR05C6190FS R

На залиха: 129.188

$0.77406

RLR07C91R0GSRE4

RLR07C91R0GSRE4

Vishay / Dale

ERL-07 91 2% T-1 RLR07C91R0GS RE

На залиха: 68.896

$1.59660

RLR20C47R0GPRE6

RLR20C47R0GPRE6

Vishay / Dale

ERL-20 47 2% T-1 RLR20C47R0GP RE

На залиха: 119.726

$0.83524

RWR82S39R2DRBSL

RWR82S39R2DRBSL

Vishay / Dale

RES 39.2 OHM 1.5W 0.5% AXIAL

На залиха: 8.959

$12.27800

PNP7WVJR-73-0R75

PNP7WVJR-73-0R75

Yageo

RES 0.75 OHM 7W 5% AXIAL

На залиха: 492.610

$0.20300

RN55E1003BR36

RN55E1003BR36

Vishay / Dale

RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL

На залиха: 324.086

$0.30856

CMF60499K00BEBF70

CMF60499K00BEBF70

Vishay / Dale

RES 499K OHM 1W 0.1% AXIAL

На залиха: 87.011

$1.26420

RLR07C6500FSB14

RLR07C6500FSB14

Vishay / Dale

ERL-07 650 1% T-1 RLR07C6500FS B

На залиха: 119.535

$0.83657

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв