AA1206FR-07560KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AA1206FR-07560KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 560K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02943
Листови со податоци онлајн
AA1206FR-07560KL PDF
 • серија:AA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:560 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD2403C50

RN73R1JTTD2403C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

CRGH0603F28R

CRGH0603F28R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 28 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 11.001.100

$0.00909

ERA-2ARB3401X

ERA-2ARB3401X

Panasonic

RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 140.845

$0.71000

PHP00805E1102BST1

PHP00805E1102BST1

Vishay

RES SMD 11K OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

Y162770K0000B9R

Y162770K0000B9R

VPG Foil

RES SMD 70K OHM 0.1% 1/2W 2010

На залиха: 9.009

$12.20940

ERJ-1GNF2210C

ERJ-1GNF2210C

Panasonic

RES SMD 221 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RMCF1206FT576K

RMCF1206FT576K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 576K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT2010BKE07115RL

RT2010BKE07115RL

Yageo

RES SMD 115 OHM 0.1% 1/2W 2010

На залиха: 386.667

$0.25862

MCS04020D1800DE000

MCS04020D1800DE000

Vishay / Beyschlag

RES 180 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.927.400

$0.03416

MCR100JZHJ750

MCR100JZHJ750

ROHM Semiconductor

RES SMD 75 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 434.782

$0.23000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв