SR0805MR-0756KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SR0805MR-0756KL
Производителот
Yageo
Опис
RES 56K OHM 20% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01875
Листови со податоци онлајн
SR0805MR-0756KL PDF
 • серија:SR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:56 kOhms
 • толеранција:±20%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73G2ATTD3404F

RS73G2ATTD3404F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.4M OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

$0.06391

RN73H1JTTD1452C25

RN73H1JTTD1452C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 14.5K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RT0805FRE078K87L

RT0805FRE078K87L

Yageo

RES SMD 8.87K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 9.505.703

$0.01052

RC0R5DB150RJET

RC0R5DB150RJET

Ohmite

RES SMD 150 OHM 5% 1/2W J LEAD

На залиха: 66.699

$1.64920

RT1206FRD0717K4L

RT1206FRD0717K4L

Yageo

RES SMD 17.4K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

RN731JTTD48R1D50

RN731JTTD48R1D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 48.1 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

AT0402CRD0768R1L

AT0402CRD0768R1L

Yageo

RES SMD 68.1OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 1.165.637

$0.08579

M55342H12B5B90RWS

M55342H12B5B90RWS

Vishay / Dale

RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

$11.01600

SR73W3ATTE2R26F

SR73W3ATTE2R26F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 450.227

$0.22211

CR0805-FX-2941ELF

CR0805-FX-2941ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 2.94K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 20.000.000

$0.00500

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв