TNPW060364R9FEEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW060364R9FEEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 64.9 OHM 1% 1/8W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04988
Листови со податоци онлајн
TNPW060364R9FEEA PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:64.9 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1206FRE0713RL

RT1206FRE0713RL

Yageo

RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.250.000

$0.01600

WR02W2R61FAL

WR02W2R61FAL

Walsin Technology

RES 2.61 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 18.181.818

$0.00550

RNCF1206DTC1M60

RNCF1206DTC1M60

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.6M OHM 0.5% 1/8W 1206

На залиха: 2.886.002

$0.03465

AT0805CRD07226RL

AT0805CRD07226RL

Yageo

RES SMD 226 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 929.022

$0.10764

RM10J365CT

RM10J365CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 3.6M OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 15.384.615

$0.00650

PE2512DKE070R01L

PE2512DKE070R01L

Yageo

RES 0.01 OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 717.360

$0.13940

M55342K06B1B50PTS

M55342K06B1B50PTS

Vishay / Dale

RES SMD 1.5K OHM 0.1% 0.15W 0705

На залиха: 19.651

$6.61520

RS73G2ATTD2702C

RS73G2ATTD2702C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27K OHM 0.25% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

RN73R1ETTP9762F25

RN73R1ETTP9762F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 97.6K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73H2BTTD7680A10

RN73H2BTTD7680A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 768 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 200.501

$0.49875

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв