RCP0603B2K00JS2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCP0603B2K00JS2
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 2K OHM 5% 1.5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$1.38000
Листови со податоци онлајн
RCP0603B2K00JS2 PDF
 • серија:RCP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1.5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):0.023" (0.58mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MCS04020D2201DE000

MCS04020D2201DE000

Vishay / Beyschlag

RES 2.2K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.927.400

$0.03416

RN73H1JTTD7412D50

RN73H1JTTD7412D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 74.1K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RT1206FRD0751R1L

RT1206FRD0751R1L

Yageo

RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

RNCF0805BKE17K4

RNCF0805BKE17K4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.082.251

$0.09240

SG732ATTD222K

SG732ATTD222K

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.2K OHM 10% 1/8W 0805

На залиха: 2.520.161

$0.03968

RN73R2ATTD1023F25

RN73R2ATTD1023F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 102K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RN73R1JTTD1290B50

RN73R1JTTD1290B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 129 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RN73H2ATTD1562A25

RN73H2ATTD1562A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.6K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 329.218

$0.30375

RN73R2ETTD1471F100

RN73R2ETTD1471F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

RMCF1206FT2R94

RMCF1206FT2R94

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.94 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.243.902

$0.00656

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв