RN73H2ATTD1872B25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD1872B25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 18.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11340
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:18.7 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD2230B25

RN73H2BTTD2230B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 223 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

CRCW201044R2FKEF

CRCW201044R2FKEF

Vishay / Dale

RES SMD 44.2 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 333.333

$0.30000

RN73R2ETTD3120D25

RN73R2ETTD3120D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

TNPW060318K7BYEA

TNPW060318K7BYEA

Vishay / Dale

RES 18.7K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 417.710

$0.23940

CRCW2512232KFKEGHP

CRCW2512232KFKEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 232K OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 447.807

$0.22331

CRGH2512F1K54

CRGH2512F1K54

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 1.54K OHM 1% 2W 2512

На залиха: 519.022

$0.19267

ERJ-2RKF15R4X

ERJ-2RKF15R4X

Panasonic

RES SMD 15.4 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ATTD3123B50

RN73H2ATTD3123B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 312K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

ERJ-S1DF8251U

ERJ-S1DF8251U

Panasonic

RES SMD 8.25K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 762.892

$0.13108

RS73G2BTTD11R3C

RS73G2BTTD11R3C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.3 OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв