RN73H1JTTD3573C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD3573C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 357K OHM 0.25% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.10080
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:357 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AA0402FR-0732K4L

AA0402FR-0732K4L

Yageo

RES SMD 32.4K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 16.528.925

$0.00605

RQ73C1E23K2BTD

RQ73C1E23K2BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 23.2 KOHMS 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 133.333

$0.75000

RN73R2BTTD1180B25

RN73R2BTTD1180B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 118 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 892.857

$0.11200

ERA-2APB2551X

ERA-2APB2551X

Panasonic

RES SMD 2.55KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 156.250

$0.64000

HV731JTTD2004F

HV731JTTD2004F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.073.537

$0.09315

ERJ-P03D2802V

ERJ-P03D2802V

Panasonic

RES SMD 28 KOHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.910.219

$0.05235

TNPW060310R2BETA

TNPW060310R2BETA

Vishay / Dale

RES 10.2 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

$0.28728

RG1608P-4321-B-T5

RG1608P-4321-B-T5

Susumu

RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 208.333

$0.48000

RN73H1JTTD1782A25

RN73H1JTTD1782A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.8K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 329.218

$0.30375

TNPW08057K41BEEA

TNPW08057K41BEEA

Vishay / Dale

RES 7.41K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 582.852

$0.17157

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв