SR2512MK-07510RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SR2512MK-07510RL
Производителот
Yageo
Опис
RES 510 OHM 20% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.08615
Листови со податоци онлајн
SR2512MK-07510RL PDF
 • серија:SR
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:510 Ohms
 • толеранција:±20%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN731JTTD2493F100

RN731JTTD2493F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 249K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RGT2012P-1783-B-T5

RGT2012P-1783-B-T5

Susumu

RES 178 KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 1.074.113

$0.09310

RN73R2ETTD2523A25

RN73R2ETTD2523A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 283.728

$0.35245

MCR10ERTF1133

MCR10ERTF1133

ROHM Semiconductor

RES SMD 113K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ETTD42R7D50

RN73H2ETTD42R7D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 42.7 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

$0.21175

SG73P1JTTD7R50F

SG73P1JTTD7R50F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.5 OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

PT0402FR-070R33L

PT0402FR-070R33L

Yageo

RES 0.33 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.885.725

$0.05303

ERJ-MP4MF7M0U

ERJ-MP4MF7M0U

Panasonic

RES 0.007 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 217.391

$0.46000

RN731JTTD1471F100

RN731JTTD1471F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.47K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

CRCW0805698KFKEAHP

CRCW0805698KFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 698K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 3.312.355

$0.03019

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв