SG73S2BTTD6650D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73S2BTTD6650D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 665 OHM 0.5% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03968
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:665 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-UP3J363V

ERJ-UP3J363V

Panasonic

RES 36K OHM 5% 1/4W 0603

На залиха: 625.000

$0.16000

RK73H1ERTTP5904F

RK73H1ERTTP5904F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.9M OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 6.706.908

$0.01491

RC0603F1650CS

RC0603F1650CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 165 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.736.263

$0.00728

WSL36376L400FEA

WSL36376L400FEA

Vishay / Dale

RES 0.0064 OHM 1% 3W 3637

На залиха: 178.571

$0.56000

ERJ-U02F2873X

ERJ-U02F2873X

Panasonic

RES 287K OHM 1% 1/10W 0402 SMD

На залиха: 7.917.656

$0.01263

AT0805CRD0749K9L

AT0805CRD0749K9L

Yageo

RES SMD 49.9KOHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 929.022

$0.10764

RN73H1ETTP1783B25

RN73H1ETTP1783B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 178K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

AC2512FK-0795R3L

AC2512FK-0795R3L

Yageo

RES SMD 95.3 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.137.785

$0.08789

WK73R2HTTE1131F

WK73R2HTTE1131F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.13K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 1.053.962

$0.09488

73WL4R068J

73WL4R068J

CTS Corporation

RES 0.068 OHM 5% 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 3.787.878

$0.02640

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв