RG1005V-1211-P-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG1005V-1211-P-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 1.21K OHM 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$1.07530
Листови со податоци онлајн
RG1005V-1211-P-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.21 kOhms
 • толеранција:±0.02%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPU0805280KAZEN00

TNPU0805280KAZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 280K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 89.521

$1.22876

PLT1206Z4750LBTS

PLT1206Z4750LBTS

Vishay

RES SMD 475 OHM 0.01% 0.4W 1206

На залиха: 19.253

$6.75200

RT0603BRC07301RL

RT0603BRC07301RL

Yageo

RES SMD 301 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 899.361

$0.11119

RN73H1JTTD1783F25

RN73H1JTTD1783F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 178K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RN73R1JTTD4751C10

RN73R1JTTD4751C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.75K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 427.807

$0.23375

SR0805FR-0711RL

SR0805FR-0711RL

Yageo

RES 11 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 2.011.667

$0.04971

RN73R1JTTD3741F25

RN73R1JTTD3741F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.74K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

ERJ-U06F1300V

ERJ-U06F1300V

Panasonic

RES 130 OHM 1% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 4.997.501

$0.02001

RNCF0603BKE91R0

RNCF0603BKE91R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 91 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RT0805BRB07174RL

RT0805BRB07174RL

Yageo

RES SMD 174 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 490.196

$0.20400

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв