MMP100FRF34R8

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MMP100FRF34R8
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 1% 1W MELF
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09818
Листови со податоци онлајн
MMP100FRF34R8 PDF
 • серија:MMP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:34.8 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:MELF, 0207
 • добавувач уред пакет:MELF
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ETTD1113B25

RN73H2ETTD1113B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 111K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 300.751

$0.33250

ERJ-S06F5902V

ERJ-S06F5902V

Panasonic

RES SMD 59K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.140.786

$0.02415

RN73R2ATTD2700F25

RN73R2ATTD2700F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 270 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

CRCW0603107KFKTA

CRCW0603107KFKTA

Vishay / Dale

RES SMD 107K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.090.133

$0.01642

RS73G2ATTD64R9B

RS73G2ATTD64R9B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.9 OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

$0.09936

HV73V1JTTD6493F

HV73V1JTTD6493F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 649K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 934.055

$0.10706

RNCF0402DKE1K80

RNCF0402DKE1K80

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.8K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 4.273.504

$0.02340

CRCW04021M33FKTD

CRCW04021M33FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 1.33M OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.788.866

$0.01473

RK73B1ERTTP685J

RK73B1ERTTP685J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.8M OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 5.165.289

$0.01936

CRCW12061K60FKEAC

CRCW12061K60FKEAC

Vishay / Dale

RES 1.6K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

$0.00821

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв